späť na zoznam  

Agroturisticko - Hyppoterapeutický areál Dolný Hričov (Aktuálna dražba)

Adresa objektu

Dolný Hričov, Dolný Hričov
okr. Žilina

Miesto dražby

Špitálska 61, 811 08 Bratislava, 3. poschodie, zasadačka č. 4 OTP Faktoring Slovensko s.r.o.
auctioneer@auctioneer.sk matus.janak@auctioneer.sk vacula.m@auctioneer.sk sekretariat@auctioneer.sk
Hotel
17 281m2
-
-
-
402 000 €
302 000 €
10 000 €
1 000 €
Nie
005/2017

Fotodokumentácia

AREÁL
obec Dolný Hričov
plocha pozemku: 17 281m2
objekty: penzión – reštaurácia (811,85m2)
             rozostavaný apartmánový dom (425,74m2)
voda: vodojem vybudovaný v r.2005
odpad: ČOV (AS ANACOMB 20)
vykurovanie: splyňovací kotol (ústredné kúrenie)
ohrev TÚV: elektrický zásobník
asfaltová príjazdová cesta
 
POPIS
PENZIÓN – REŠTAURÁCIA (r.2008)
1.NP – 515,07m2
podkrovie – 296,78m2
- z dispozičného hľadiska je objekt tvorený na prízemí - nachádzajú sa tu skladové priestory, sociálne zariadenia a šatne , bazén, kuchyňa, kotolňa, reštaurácia s barom, terasa, vstupná hala, sociálne zariadenia, schody do podkrovia. V podkroví, ktoré slúži ako ubytovacia časť pre návštevníkov, sa nachádza deväť samostatných ubytovacích buniek so samostatným sociálnymi zariadeniami, spoločná chodba a sklad pre upratovačky.
Fasáda na objekte je zateplená polystyrénom hr. 10 cm a povrchová úprava z akrylátových omietok, sokel je obložený umelým kameňom. Úpravy vnútornýchpovrchov tvorí prevážne vápenná hladká omietka, v sociálnych zariadeniach, kuchyni, baroch je keramický obklad stien. Podlahy na prízemí sú v prevažnej časti tvorené keramickou dlažbou, kotolňa, v podkroví sú v izbách a na chodbe lepené koberce na cementovom potere, v sociálnych zariadeniach je keramická dlažba. Okná v celom objekte sú plastové zdvojené s izolačným dvojsklom a plastovými. Dvere v celom pbjekte sú prevažne drevené dyhované hladké, vonkajšie dvere sú plastové s izolačným dvojsklom, dvere medzi reštauráciou a vstupnou halou sú protipožiarne. Schody do podkrovia sú železobetónové s keramickým obkladom nástupníc a podstupníc. Vykurovanie je riešené ústredné, riešené splyňovacím kotlom, vyhotovený je rozvod teplej a studenej vody. Zdrojom teplej vody sú elektrické zásobníky TÚV v kotolni. Elektroinštalácia je svetelná aj motorická, vyhotovený je telefónny ISDN rozvod s vlastnou ústredňou a samostatnými linkami v jednotlivých izbách s možnosťou napojenia na internet, televízny satelitný rozvod, rozvod vzduchotechniky na prízemí v reštaurácii a kuchyni s možnosťou odsávania a cirkuláciou vzduchu. Spoločné sociálne zariadenia sú vybavené senzormi pohybu, vrátane vodovodných batérii, každá izba v podkroví je vybavená sprchovacím kútom, záchodom a keramickým umývadlom.

APARTMÁNOVÝ DOM (rozostavaný)
1.NP – 225,74m2
podkrovie – 200m2
- z dispozičného hľadiska je objekt tvorený na prízemí - apartmány a príslušenstvo, schody do podkrovia. V podkroví, ktoré bude slúžiť ako ubytovacia časť pre návštevníkov, sa nachádza šesť rozostavaných samostatných ubytovacích buniek so samostatným sociálnymi zariadeniami, spoločná chodba a sklad pre upratovačky.
Zastrešenie tvorí sedlová strecha s oblúkovými vikiermi, krytina z trapézového plechu s akrylátovou úpravou. Klampiarske konštrukcie strechy z eloxovaného plechu. Fasáda na objekte nevyhotovená. Úpravy vnútorných povrchov nevyhotovené. Podlahy nevyhotovené. Okná v celom objekte sú plastové zdvojené s izolačným dvojsklom a plastovými. Dvere nevyhotovené. Schody do podkrovia sú železobetónové bez povrchovej úpravy nástupníc. Vykurovanie nie je vyhotovené. Elektroinštalácia nevyhotovená. Ojekt bez vybavenia.
 
OKOLIE
Areál sa nachádza v tichej lokalite, dobrá poloha vzhľadom na hlavný cestný ťah Bratislava – Žilina, nachádza sa v tichej lokalite, stavby sú priamo určené na rekreáciu. Prístupné sú zo štátnej cesty Dolný Hričov - Ovčiarsko - Žilina. Krajské mesto Žilina je vzdialené cca 15 km.